O nás

Vďaka práci mojich rodičov sa mi už ako malému chlapcovi podarilo navštíviť mnohé krásne krajiny v Európe, Ázii, Amerike a Afrike. Toto obdobie vo mne zanechalo najmä hlbokú vášeň pre cestovanie, ktorá ma aj nadaľej sprevádza. Rybárčeniu som prepadol asi ako desať ročný a poľovníctvu, aj keď som k nemu inklinoval už oveľa skôr, až keď mi to umožnil zákon.

V dnešnej dobe sa na ďalekých cestách okrem spoznávania miestnych kultúr a historických pamiatok venujem prevažne miestnej prírode, a to hlavne v rybárskom a poľovníckom duchu.

Okrem získavania cestovateľských skúseností som študoval na viacerých medzinárodných školách v Indonézii, Thajsku a Turecku. Úspešne som absolvoval Fakultu Matematiky, Fyziky a Informatiky Univerzity Komenského v Bratislave a v súčasnosti pokračujem v doktorandskom štúdiu na Fakulte Manažmentu Univerzity Komenského. Naďalej sa však cítim najlepšie obklopený prírodou ďaleko od domova, s puškou či lukom na ramene, alebo udicou v ruke.

Som rád, že sa s vami môžem podeliť o moje poznatky a zážitky z ciest a dúfam, že vám čo najviac priblížim svet plný poľovníckych a rybárskych dobrodružstiev.

Mgr. Juraj Buchta