Lov lukom v zahraničí

Lov lukom je v rámci poľovníctva veľkou výzvou. Tento štýl poľovania sa dá považovať za kráľovskú disciplínu, podobne ako muškárenie pri love rýb, hlavne kôli nárokom ktoré sú kladené na schopnosti a znalosti poľovníka.

Teraz máte jedinečnú možnosť zažiť prvotriedne zorganizovanú poľovnícku výpravu do niektorej z krajín, kde má lov lukom dlhú tradíciu a sprievodcovia dlhoročné skúsenosti s týmto štýlom poľovania. Vďaka spolupráci so Slovenským združením loveckej lukostreľby (Slovak Bowhunting Association) je samozrejmosťou aj odborné poradenstvo pri prípravách za týmto druhom dobrodružstva, či už ohľadom výzbroja a výstroja, alebo podmienok poľovania v danej destinácii.


 

Juhoafrická republika

Táto krajina je ideálnou voľbou pre lukostrelca, ktorý chce zažiť bohaté úlovky a pritom si vychutnať komfort ktorý ponúkajú revíry špecializujúce sa na lov lukom.

Poľovný deň 1:1 220 EUR
Poľovný deň 2:1 180 EUR
Nepoľovný deň 110 EUR
Transfer letisko 70 EUR
Predpríprava trofejí 20 EUR/trofej
Nočná polovačka (šakal, dikobraz, karakal) dohodou

Odstrelové poplatky

Eland 1450 EUR
Vodárka 1350 EUR
Kudu 1100 EUR
Nyala cena po osobnom dohovore
Oryx-samec 850 EUR
Oryx-samica 850 EUR (iba Feb – Máj)
Hartebeest 780 EUR
Zebra 800 EUR
Pakôň-samec 750 EUR
Pakôň-samica 500 EUR (iba Máj – Júl)
Bushbuck 800 EUR
Riedbuck 900 EUR (v koncesii)
Pštros 400 EUR (v koncesii)
Biely Blesbuck 680 EUR (v koncesii)
Blesbuck-samec 300 EUR (v koncesii)
Blesbuck-samica 200 EUR (iba Máj – Júl, v koncesii)
Impala 300 EUR
Steenbuck 270 EUR
Duiker 270 EUR
Sviňa bradavičnatá 300 EUR
Karakal zadarmo
Šakal zadarmo
Pernatá zver 5 EUR

Kanada

Lov čierneho medveďa baribala lukom na návnade je ideálnym spôsobom ako zažiť krásu jarnej kanadskej divočiny a takto sa zoznámiť s touto veľmi atraktívnou destináciou. Alberta je jedinou provinciou v Kanade, kde môže poľovník počas jednej návštevy uloviť až 2 medvede na jednu licenciu, pričom v tejto oblasti je veľmi častý výskyt rôznych farebných variácií medveďov. Kanada okrem lovu medveďa ponúka aj možnosť poľovania lukom na všetky ostatné druhy zveri, ktoré je však omnoho náročnejšie a doporučuje sa až nadpriemerne skúseným lukostrelcom.

Ubytovanie v stanoch, strava a nealkoholické nápoje, lovecký doprovod 2x1, transport v revíri,
pripravené návnady, 5 poľovných dní vrátane odstrelu jedného čierneho medveďa
2990 EUR
Odstrel ďalšieho čierneho medveďa 1000 EUR
Kanadská licencia na lov 2 medveďov 500 CAD
Kanadská licencia na lov lukom 25 CAD

Maďarsko

Maďarsko je klasickou destináciou pre európskeho poľovníka loviaceho lukom. U našich južných susedov je množstvo revírov, kde mají s týmto štýlom poľovania bohaté skúsenosti. Polovačka sa organizuje na základe individuálnych požiadaviek hosťa v spolupráci s Maďarskou asociáciou loveckej lukostreľby (Magyar Vadászíjász Egyesulet), a preto je vhodné dohodnúť sa prostredníctvom e-mailu (jb@faha.sk) alebo telefonicky (00421 903 777 544).

Kontaktujte nás