Poľovačka v Škótsku

Škótsko je jedna zo štyroch krajín, ktoré tvoria Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska. Rozkladá sa v severnej časti ostrova Veľká Británia a na vyše 790 okolitých ostrovoch. Škótsko na východe ohraničuje Severné more, na severe a západe Atlantický oceán a na juhozápade Severný prieliv a Írske more.

Vo svete je Škótsko známe hlavne produkciou whisky, krásnymi hradmi a jedinečnou prírodnou scenériou vysokých kopcov a hlbokých jazier. Medzi poľovníckou verejnosťou je však preslávené hlavne nezabudnuteľnou poľovačkou na jeleniu zver v Škótskej vysočine. K ďalším lákadlám tejto destinácie patria poľovačky na malú zver, či už na králiky, bažanty, kačice, husi, holuby, sluky a bekasíny na úpätiach hôr, alebo na králiky a jarabice (grouse) priamo vo vysočine. K jedinečným zážitkom patrí aj rybačka na lososy a pstruhy v krištáľovo čistých riekach a jazerách. Lov jeleňov v horách patrí k nezabudnuteľným poľovníckym zážitkom hlavne kvôli majstrovstvu miestnych sprievodcov, ktorí sú schopní aj v úplne otvorenej krajine porastenej len trávou a kríčkami doviesť poľovného hosťa na dostrel k čriedam jelenej zveri.

Po dni strávenom v horách ktorý je ešte aj korunovaný úspechom nie je nič krajšie, ako pri dobrej večeri v niektorom z miestnych „pubov“ a pohári miestnej whisky rozoberať zážitky, ktoré zostanú v spomienkach na celý život.

Cenník 2020

Paušálna ponuka poľovačky na jelene v Škótskej vysočine - 3390 EUR

Päť dňová polovačka zahŕňa:

  • Ubytovanie s raňajkami
  • Lovecký doprovod 2:1
  • Odstrel dvoch jeleňov

Poľovačka na kapitálne srnce, drobnú zver a rybárčenie po osobnom dohovore podľa požiadaviek klienta. 

Kontaktujte nás