Poľovačka v Anglicku

Anglicko je najväčšia a najľudnatejšia z konštituentných krajín Spojeného kráľovstva. Jeho obyvatelia tvoria viac ako 85% celkového počtu obyvateľstva Spojeného kráľovstva, zatiaľ čo jeho pevninské územie zaberá väčšinu z južných dvoch tretín ostrova Veľká Británia a hraničí so Škótskom na severe a Walesom na západe. Zvyšok krajiny má prírodné hranice, tvorené Severným morom, Írskym morom,Atlantickým oceánom a Lamanšským kanálom.

Medzi poľovníckou verejnosťou je známejšie Škótsko, hlavne vďaka obrovským stavom jelenej zveri v Škótskej vysočine a celosvetovo preslávenej produkcii whisky, ale nemali by sme prehliadať ani Anglicko a to z viacerých dôvodov. Jedným z nich sú kapitálne srnce z južnej časti krajiny ktorých trofeje často dosahujú hmotnosti cez 500 gramov. Taktiež chov bažantov vo voľnej prírode je v Anglicku na vysokej úrovni, čo má vplyv na veľkosť výradu ako aj na zážitky prežité pri love divých, vysoko lietajúcich bažantov. Avšak najväčším lákadlom je lov muntjaka a čínskeho vodného srnca na jar, čo nám príjemne obohatí polovnícky pôst, ktorý inak doma v tomto období prežívame.
 

Muntjak a čínsky vodný srnec boli do Anglicka introdukované v sedemnástom storočí minulého tisícročia z juhovýchodnej Ázie a vďaka miernym klimatickým podmienkam sa ich stavy začali veľmi rýchlo zvyšovať, dokonca až do takej miery, že začali spôsobovať problémy v lesnom hospodárstve a preto je ich lov povolený celoročne.

Aj keď sa muntjak v remízkach medzi poliami anglického vidieka vyskytuje v hojnom počte, jeho lov zďaleka nie je jednoduchý a to hlavne kvôli jeho prirodzenej plachosti a sústavnej nervozite, vďaka ktorej je neustále v pohybe a ak chceme byť úspešní, musíme byť veľmi rýchli a presní pri streľbe na túto malú, ale nádhernú zver. Počas ruje samce muntjaka na súboje používajú namiesto svojich malých parôžkov očné zuby, ktoré dosahujú dlžku až niekoľko centimetrov. Či už si úspešný poľovník odnesie domov ako trofej iba lebku, alebo preparát, tieto vyvinuté očné zuby dodávajú trofeji nadmiernu dávku exotiky.

Na rozdiel od muntjaka, čínsky vodný srnec parôžky vôbec nemá, avšak jeho očné zuby môžu dosiahnuť dĺžky až 10 centimetrov. Taktiež obýva skôr močaristé prostredie a hustejšie lesy, kde sa na neho aj poľuje.

Kvôli komplikáciam s dovozom zbrane je výhodnejšie si ju požičať od domáceho sprievodcu. Len vás nesmie zaskočiť, ak náhodou zbraň ktorú si požičiate bude opatrená tlmičom hluku výstrelu, keďže tento je v Anglicku povolený a mnohí lesníci ho kvôli ochrane sluchu a zvýšeniu presnosti zbrane používajú. Medzi najpopulárnejšie kalibre na lov muntjaka a čínskeho vodného srnca patria 243 Win. a 308 Win. s mäkšími strelami, pričom zbrane sú väčšinou osadené puškohľadom s pevným, 6 násobným zväčšením.

Ak by ste počas chladného konca februára alebo sychravého marca chceli zažiť rozkvitnutý anglický vidiek, prejsť sa po dedinkách a mestečkách s krásnou architektúrou, večery stráviť v útulných krčmičkách a ešte k tomu loviť pre našinca exotickú zver len krátky let od domova, je pre vás Anglicko tým správnym riešením.

Cenník 2020

Paušálna ponuka poľovačky na muntjaka - 1790 EUR

Trojdňová poľovačka zahŕňa:

 • Ubytovanie s raňajkami
 • Lovecký doprovod
 • Zapožičanie zbrane
 • Odstrel muntjaka s trofejou do medailovej hodnoty

Paušálna ponuka poľovačky na čínskeho vodného srnca - 1990 EUR

Trojdňová poľovačka zahŕňa:

 • Ubytovanie s raňajkami
 • Lovecký doprovod
 • Zapožičanie zbrane
 • Odstrel čínskeho vodného srnca s trofejou do medailovej hodnoty

Poľovačka na čínskeho vodného srnca a muntjaka - 2690 EUR

V cene poľovačky je zahrnuté:

 • Transfer z letiska a naspäť
 • Lovecký doprovod počas 3 dní poľovaia
 • Odstrel čínskeho vodného srnca a muntjaka s trofejou do medailovej hodnoty

Zapožičanie zbrane : 15 GBP / deň
Ubytovanie s raňajkami : 45 - 60 GBP / noc / osoba
V prípade neulovenia muntjaka sa poľovníkovi vracia 250 GBP
V prípade neulovenia čínskeho vodného srnca sa poľovníkovi vracia 250 GBP

 

Poľovačka na drobnú zver a kapitálne srnce po osobnom dohovore podľa požiadaviek klienta. 

Kontaktujte nás