Poľovačka v Rakúsku

Rakúsko ponúka našim poľovníkom možnosť nevšedných loveckých zážitkov takpovediac na skok od domova. Najväčším lákadlom sú Alpy, ktoré okrem turistiky a zimných športov ponúkajú aj jedinečnú vysokohorskú poľovačku.

Najdostupnejšou je poľovačka na svišťa v letných mesiacoch. Počasie býva slnečné, čo ešte umocňuje zážitok zo samotného lovu, aj keď tak ako všade v horách sa môže rýchlo zmeniť. Svišť sa loví v nadmorských výškach okolo 2000 m.n.m. buď posliedkou sprevádzanou častými prestávkami, počas ktorých sa snažíme spozorovať svište vyhrievajúce sa na skalách, alebo postriežkou pri ich norách. Po spozorovaní staršieho veľkého samca sa vás sprievodca snaží dostať na dostrel, čo pri týchto plachých zveroch znamená niečo medzi 100 a 150 metrov. Keďže postrelený svišť by unikol do nory, kde by jeho získanie bolo takmer nemožné, je veľmi dôležitá presná streľba na tento malý cieľ. Na takýto letný lov doporučujem ľahšiu opakovaciu, alebo jednoranovú guľovnicu kalibru 5,6mm (napr. 222 Rem., 223 Rem, 5,6×50R Mag, 5,6×52R atď.), s kvalitnou optikou s aspoň 6 násobným zväčšením precízne nastrelenú na vzdialenosť 100m.

Kamzík sa loví od neskorého leta do konca roka, pričom ruja prebieha koncom novembra. Poľovačka býva najúspešnejšia koncom augusta a začiatkom septembra, aj keď mnohí preferujú zimnú poľovačku počas ruje, kedy už je kamzík v krásnej bielo-čiernej zimnej srsti. Samotná poľovačka začína už výstupom na horskú chatu, počas ktorého sa takmer vždy podarí nejakého kamzíka uvidieť. Tento výstup, aj keď kvôli batohu plnému jedla, pitia a oblečenia náročný, je súčasťou pravej vysokohorskej poľovačky, kde musí lovec pre svoju vysnívanú trofej vynaložiť aj nejaké fyzické úsilie. Od horskej chaty sa poľuje už „naľahko“, krátkymi posliedkami, alebo postriežkou na známych prechodoch kamzíčej zveri. Pri love sa viac využíva kvalitná pozorovacia optika ako nohy a až po spozorovaní kamzíkov sa plánuje stratégia, ako sa priblížiť, alebo im odrezať cestu a dostať sa k výstrelu. Bežná je streľba na vzdialenosť okolo 200m, preto nám postačí ľahká (!) guľovnica štandardného kalibru od 243 Win vyššie s dobrou optikou.

Okrem krištáľovo čistého vzduchu a nádherného výhľadu na okolité štíty nám Alpy ponúkajú aj jedinečnú možnosť doniesť si domov trofeje, ktorými sa nemôže pochváliť každý a pre získanie ktorých sme museli vynaložiť trochu snaženia a fyzických síl. Ak by ste mali záujem loviť v týchto nádherných horách, neváhajte ma kontaktovať.

Cenník 2020

Paušálna ponuka poľovačky na svišťa v rakúskych Alpách - 749 EUR

Trojdňová poľovačka na svišťa zahŕňa:

  • ubytovanie s raňajkami (2 noci)
  • lovecký doprovod
  • zapožičanie zbrane
  • transfery v revíri
  • odstrel svišťa

Poľovačka na kamzíka a ostatnú zver po osobnom dohovore podľa požiadaviek klienta.

Kontaktujte nás