Poľovačka v Namíbii

Namíbia už dlho patrí medzi tradičné destinácie slovenských poľovníkov a je veľmi často krajinou, ktorú si vyberajú poľovníci pri ich prvej ceste do Afriky. Dôvodov je viacero, ale hlavným sa javí fakt, že v tejto krajine dokážeme zažiť za rozumné peniaze tú divokú Afriku, o ktorej písali Ernest Hemingway a Robert Ruark.

Namíbia sa rozprestiera pozdĺž atlantického pobrežia a je obkolesená Juhoafrickou Republikou, Botswanou, Zambiou, Zimbabwe a Angolou. Pre krajinu sú charakteristické oblasti púšte a stepí. Najznámejšia je púšť Namib, ktorá sa rozprestiera pozdĺž pobrežia Atlantiku a dala krajine svoje meno po tom, ako sa osamostatnila spod nadvlády Juhoafrickej Republiky. Ale Namíbia nepozostáva len z oblastí púšte a stepí. V severných častiach narazíme na rozsiahle savany. Čím sa ide severnejšie, tým viac ustupuje kríková savana savane stromovej a lesnatým galériám. V najsevernejšej časti, na výbežku Caprivi, je biotop tvorený početnými riečnymi a vlhkými oblasťami. Husté lesy, močiarna tráva a papyrus tu určujú ráz krajiny.
 

Kvôli redšiemu obydleniu sú farmy v Namíbii podstatne väčšie ako v Juhoafrickej Republike. Krajina je však omnoho otvorenejšia a tým sa aj mierne líši štýl poľovania. Najčasťejšie sa používa posliedka z terénneho vozidla a pri spozorovaní lovenej zveri sa táto “napiršováva” peši. Druhová pestrosť je trochu chudobnejšia ako v susednej JAR, ale ten čo hľadá kapitálne oryxy, hartebeesty alebo springbucky v prostredí ich prirodzeného výskytu si na svoje určite príde. Štýlu poľovania a otvorenej krajine je dobré prispôsobiť aj výstroj, konkrétne zbraň kalibru vhodného na streľbu na väčšie vzdialenosti s dostatočnou dopadovou energiou na čisté ulovenie aj väčších kusov zveri (7mm Rem. Mag., 300 Win. Mag., 300 WSM, 8×68 S …) s výkonnou optikou a kvalitným strelivom.

Cenník 2019

Poľovný deň 1:1 240 EUR
Poľovný deň 2:1 200 EUR
Nepoľovný deň 110 EUR
Zapožičanie zbrane 35 EUR/deň
Povolenie na poľovačku 35 EUR
Transfer-Letisko 200 EUR

Denný poplatok zahŕňa

Ubytovanie s plnou penziou, poľovníckeho sprievodcu, prvotné spracovanie všetkých trofejí, nealkoholické nápoje, všetky najazdené kilometre počas poľovačky

Denný poplatok nezahŕňa

Odstrelové poplatky za jednotlivé trofeje, zabalenie a odoslanie trofejí, alkoholické nápoje, sprepitné

Odstrelové poplatky

Kudu 900 EUR
Oryx 750 EUR
Hartebeest 750 EUR
Pakôň bielochvostý 1000 EUR
Eland 1550 EUR
Blesbuck 500 EUR
Zebra 900 EUR
Springbuck 450 EUR
Sviňa bradavičnatá 400 EUR
Steenbuck 300 EUR
Duiker 920 EUR

 

 

Kontaktujte nás