Destinácie

Fotografie Poľovačka v Českej republike

Poľovačka v Českej republike

Lov jeleňa sika počas ruje patrí k neopísateľne intenzívnym zážitkom. Samozrejme, nevyhnutnosťou je skúsený sprievodca a hlavne vynikajúci revír. A presne takéto služby máte možnosť zažiť v západných Čechách.

Fotografie Poľovačka v Juhoafrickej republike

Poľovačka v Juhoafrickej republike

Jedinou krajinou, v ktorej je do dnešného dňa možné loviť kompletnú veľkú päťku, teda leoparda, leva, byvola, nosorožca a slona, je Juhoafrická republika. Okrem tejto majestátnej zveri však ponúka aj najširšiu škálu antilop na celom kontinente ako aj najrozvinutejší poľovnícky priemysel.

Fotografie Dovolenka a poľovačka na ostrove Maurícius

Dovolenka a poľovačka na ostrove Maurícius

Kombinácia luxusnej dovolenky s partnerkou pri mori, okorenená dobrodružstvom počas poľovačky na medajlového jeleňa rusa je neopakovateľným zážitkom, ktorý na dlhú dobu ostane v pamäti. Sprvádzať Vás bude priamo Lionel Berthault, majiteľ najprestížnejšej loveckej agentúry na Mauríciuse.

Fotografie Poľovačka v Kanade

Poľovačka v Kanade

Ak chce človek navštíviť pravú divočinu, počuť v noci zavýjať kojoty pod oblohou posiatou miliardou hviezd, zažiť neopakovateľnú losiu ruju, alebo loviť pstruhy a lososy v krištáľovo čistých riekach, je len pár miest na Zemi, kde je toto ešte možné. Jedným z takýchto miest je aj Kanada. S jej obrovskou rozlohou a rozmanitosťou prírodného bohatstva je pre mnohých poľovníckym a rybárskym rajom.

Fotografie Rybárčenie a poľovačka vo Švédsku

Rybárčenie a poľovačka vo Švédsku

Švédsko je tou pravou destináciou pre poľovníka alebo rybára, ktorý túži zažiť čaro skutočnej severskej divočiny v Európe. Množstvo jazier a riek plných pstruhov, lipňov, sivoňov a šťúk uprostred hustých lesov ponúkajú možnosť nezabudnuteľnej rybačky.

Fotografie Poľovačka v Srbsku

Poľovačka v Srbsku

Poľovačka na prepelice v Srbsku je magnetom pre mnohých poľovníkov. Miestna pohostinnosť, príjemná atmosféra, vysoká úspešnosť lovu ako aj prijateľná cena sú hlavnými dôvodmi prečo navštíviť túto poľovnícku destináciu. Večerný lov kačíc na Dunaji je ešte pridaným bonusom.

Fotografie Poľovačka v Rakúsku

Poľovačka v Rakúsku

Rakúsko ponúka našim poľovníkom možnosť nevšedných loveckých zážitkov takpovediac na skok od domova. Najväčším lákadlom sú Alpy, ktoré okrem turistiky a zimných športov ponúkajú aj jedinečnú vysokohorskú poľovačku.

Fotografie  Poľovačka v Slovinsku

Poľovačka v Slovinsku

Poľovačka na kamzíky patrí medzi sny mnohých slovenských poľovníkov. Slovinsko je preslávené vynikajúcimi stavmi trofejovo silných kamzíkov, hlavne vďaka nižšej nadmorskej výške v ktorej tunajšie populácie žijú, čo im zabezpečuje dostatok kvalitnej výživy na tvorbu kapitálnych trofejí.

Fotografie Lov lukom v zahraničí

Lov lukom v zahraničí

Lov lukom je v rámci poľovníctva veľkou výzvou. Tento štýl poľovania sa dá považovať za kráľovskú disciplínu, podobne ako muškárenie pri love rýb, hlavne kôli nárokom ktoré sú kladené na schopnosti a znalosti poľovníka.

Fotografie Poľovačka v Škótsku

Poľovačka v Škótsku

Škótsko je jedna zo štyroch krajín, ktoré tvoria Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska. Rozkladá sa v severnej časti ostrova Veľká Británia a na vyše 790 okolitých ostrovoch. Škótsko na východe ohraničuje Severné more, na severe a západe Atlantický oceán a na juhozápade Severný prieliv a Írske more.

Fotografie Poľovačka v Maďarsku

Poľovačka v Maďarsku

Naši južní susedia sú vyhľadávanou destináciou poľovníkov z celej Európy. V porovnaní s množstvom poľovníkov zo vzdialenejších kútov nášho kontinentu, Slováci za perlou európskeho poľovníctva nemusia cestovať ďaleko. Väčšina dobrých maďarských revírov je ľahko dosiahnuteľná po pár hodinách jazdy autom.

Fotografie Poľovačka v Anglicku

Poľovačka v Anglicku

Anglicko je najväčšia a najľudnatejšia z konštituentných krajín Spojeného kráľovstva. Jeho obyvatelia tvoria viac ako 85% celkového počtu obyvateľstva Spojeného kráľovstva, zatiaľ čo jeho pevninské územie zaberá väčšinu z južných dvoch tretín ostrova Veľká Británia a hraničí so Škótskom na severe a Walesom na západe. Zvyšok krajiny má prírodné hranice, tvorené Severným morom, Írskym morom,Atlantickým oceánom a Lamanšským kanálom.

Fotografie Poľovačka v Namíbii

Poľovačka v Namíbii

Namíbia už dlho patrí medzi tradičné destinácie slovenských poľovníkov a je veľmi často krajinou, ktorú si vyberajú poľovníci pri ich prvej ceste do Afriky. Dôvodov je viacero, ale hlavným sa javí fakt, že v tejto krajine dokážeme zažiť za rozumné peniaze tú divokú Afriku, o ktorej písali Ernest Hemingway a Robert Ruark.